Jak Działamy

Celem Fundacji Rodzice Przyszłości jest nowoczesne, edukacyjne wspieranie kochających swoje dzieci rodziców i opiekunów, którzy pragną świadomie je wychowywać bez przemocy emocjonalnej i fizycznej. Dzięki dostarczanej przez nas wiedzy naukowej i praktycznym poradom rodzice i opiekunowie będą mogli w pełni odpowiedzialnie, bez przemocy emocjonalnej i fizycznej, wpływać na rozwój małego dziecka, by było dobre, mądre, zdrowe i czuło się szczęśliwe. Dziecka, które w dorosłym życiu rozwinie skrzydła i będzie latać.

Mamy nadzieję, że nowoczesna, przystępna forma zastosowanych narzędzi wzbudzi zainteresowanie i zachęci do zdobywania wiedzy.

PRZEJDŹ DO TESTÓW

W pierwszej kolejności zachęcamy do wypełnienia „Testów Świadomego Rodzica”

Testy to proste w obsłudze, bezpłatne narzędzie edukacyjne dające możliwość nauki przez zabawę. Ich celem nie jest ocena.
Wyniki testów pozwalają każdemu z rodziców i opiekunów uświadomić sobie swoje dotychczasowe wychowawcze relacje z dzieckiem, odnaleźć ich słabsze strony wymagające większej uwagi oraz wyznaczyć kierunki pracy nad nimi. Dodatkową wskazówką są nagrane komentarze ekspertów.Analiza wyników testu i uwagi specjalistów mają pomóc rodzicom świadomie wybrać spośród wielu różnych prawidłowych modeli postępowania z dzieckiem, najbardziej mu odpowiadający.

PRZEJDŹ DO TESTÓW

PRZEJDŹ DO PORADNIKA

Jako drugi krok proponujemy zapoznanie się z „Vademecum Świadomego Rodzica”

Vademecum to zbiór ponad 100 krótkich filmów – wypowiedzi ekspertów z wielu dziedzin. Dzięki nim każdy rodzic może nie tylko pogłębić swoją wiedzę na temat sposobów wspierania rozwoju dziecka, ale przede wszystkim uświadomić sobie, czy podąża właściwą drogą ku mądremu i świadomemu wychowaniu swoich dzieci. Zaletą vademecum jest możliwość poznania odpowiedzi na nurtujące rodziców pytania z różnych punktów widzenia dzięki interdyscyplinarnemu zespołowi specjalistów.

PRZEJDŹ DO PORADNIKA

PRZEJDŹ DO WIEDZY

Dla wymagających rodziców, którzy poszukują dodatkowej wiedzy i rozwiązań pomagających im w komunikacji z dzieckiem, przygotowaliśmy sekcję „Wiedza”

Dzięki przygotowanym kursom e-learningowym, warsztatom online oraz indywidualnym sesjom coachingu rodzinnego rodzic i opiekun ma możliwość zostać wychowawcą mądrze i świadomie wspierającym rozwój dziecka. Wychowawcą, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a pyta.

PRZEJDŹ DO WIEDZY

PRZEJDŻ DO BLOGA

„Blog” to stale aktualizowany zbiór artykułów dotyczących świadomego rodzicielstwa polecanych lub napisanych przez naszych ekspertów

Blog jest cyklem artykułów i relacji napisanych przystępnie i adresowanych do rodziców opiekunów. Systematycznie powiększany zbiór opinii i wiedzy może być dodatkową formą edukacji rodzicielskiej, ponieważ współtworzą go specjaliści z różnych dziedzin wypowiadający się na temat m.in. wychowania i rozwoju dzieci, relacji w rodzinie, zdrowia, ekologii, fair trade, równowagi pomiędzy sferą prywatną i zawodową oraz rozwoju osobistego.

PRZEJDŹ DO BLOGA