Ekspert Żywienia

Jest dietetyczką i dieto-terapeutką. Zajmuje się™ zdrowym odżywianiem od ponad 25 lat. Przez kilkanaście lat pracowała w nadzorze žywienia placówek leczniczych ( szpitale ) i wychowawczo oświatowych (żłobki, domy opieki społecznej). Od 1996 r. specjalizuje się™ w dieto terapii opartej na zasadach makrobiotyki oraz medycyny chińskiej.

Od 2000 r. wydał‚a cztery książki “Odnowa na talerzu”, “Jedz i żyj zgodnie z porami roku”, “Kuchnia zdrowia i młodości”, “Energia życia, energia pożywienia”. W przygotowaniu jest najnowsza książka “Odżywiaj dziecko w zgodzie z naturą”.
Jej celem jest przekazywanie innym wiedzy w zakresie prawidłowego odżywiania i samodoskonalenia, wiedzy, którą sprawdził‚a na sobie z pozytywnym skutkiem. Działalność Bożeny Żak obejmuje pisanie książek, organizowanie cyklicznie kursów “Gotujmy dla zdrowia”, prelekcji, wykładów, wczasów ze zdrową… dietą… oraz udzielania indywidualnych konsultacji dietetycznych. Szczególnie specjalizuje się™ w konsultowaniu osób z problemami nowotworowymi, dieto-terapią™ z metodą… psychoterapii wg Carla Simontona (jest w trakcie zdobywania certyfikatu).
Sens życia widziała™ w samodoskonaleniu poprzez twórcze traktowanie życia w różnych dziedzinach, poczynając od świadomości odżywiania, oddychania, medytacji i ruchu aż do wykorzystywania nieograniczonego potencjał‚u umysł‚u ludzkiego (jestem absolwentką Silvy). Wszystkie te metody pracy stosuję™ w swoim žyciu, aby być bardziej wiarygodną w dzieleniu się™ swoją… wiedzą.