Doradca edukacyjny


Colin Rose jest założycielem i prezesem angielskiej firmy Accelerated Learning Systems. Jest członkiem organizacji rządowych i współtwórcą narodowej sieci ośrodków zajmujących się edukacją rodziców.

Jest również członkiem zarządu Stowarzyszenia Naukowego pod patronatem rządu brytyjskiego. Kampania na rzecz uczenia się (Campaign of Learning) Auror książki “Ucz się szybciej na miarę XXI wieku”, której sprzedano ponad 400.000 egzemplarzy w Wlk. Brytanii i w USA. (Wydana w Polsce w 2003 roku ). Twórca programu “Master it Faster”, którego sprzedano ponad 250.000 egzemplarzy a, który dotyczy umiejętności uczenia się™ dorosłych, podnoszenia ich ogólnych kompetencji, dostosowania się™ do nowych warunków pracy.

Specjalizuje się™ również w programach przyspieszonej nauki języków obcych. Współautor programu “Zabawy fundamentalne”, którego celem jest wszechstronny rozwój dzieci w wieku 0-6 lat. Autor programu “Champs” dla uczniów w wieku 10-16 lat. W wielkiej Brytanii program używany jest w ponad 45% szkół.

Doradca wielu uniwersytetów i koncernów takich jak Motorola, Xerox i IBM, Avon Cosmetics, Nestle Rowntree, PricewaterhouseCoopers, Procter & Gamble. Wykładowca na konferencjach i sympozjach na całym śšwiecie. Colina Rose jest najczęściej cytowanym badaczem w książce “Rewolucja w uczeniu” autorstwa Gordona Drydena i Janette Fos.